logo restaurace liskovka2018

ŠUMIVÁ VÍNA

ITÁLIE

Prosecco Miol Extra dry, DOC Treviso
Hrozny pochází ze sluncem zalitých vinic z oblasti Treviso. Víno světle žluté barvy, svěží  jemné ovocité vůně a harmonické sladší chutě potěší každého milovníka ovocnějších šumivých vín.  

 335 Kč

Prosecco  Valdadobbiane Superiore DOCG brut Prior 
Šumivé víno přímo ze srdce Valdobbiadene z odrůdy Glera. Jemné a čisté aroma ovoce, převážně zeleného jablka či citrusů doplňují lehké květinové tóny. V chuti je suché a vitální s lehkými citrusy. 

495 Kč

Prosecco  Valdadobbiane Superiore DOCG brut Prior
/ 0,2l
Šumivé víno přímo ze srdce Valdobbiadene z odrůdy Glera. Jemné a čisté aroma ovoce, převážně zeleného jablka či citrusů doplňují lehké květinové tóny. V chuti je suché a vitální s lehkými citrusy.

 

 155 Kč

 

FRANCIE

Grand Cru Blanc de Blanc Chouilly, Vinařství AR Lenoble
Cuvée je vyrobeno pouze z odrůdy Chardonnay z prestižní Grand Cru vinice v Chouilly v Cote de Blancs. Část vína zraje v dřevěných dubových sudech. Díky následnému delšímu zrání ve sklepě, po dobu minimálně 3 let, je víno plnější a máslovější. Ve vůni  převládají  florální tóny s lehkým dotykem dřeva. V chuti nalezneme krémové tóny doplněné bílým ovocem.  

1495 Kč

BÍLÁ VÍNA

ČESKÁ REPUBLIKA – JIŽNÍ MORAVA

Veltlínské zelené 2016, kabinet, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman
Veltlínské zelené je stará Autochtonní odrůda, pocházející z regionu Dolní Rakousko. Vznikla samovolným křížením odrůd Tramín a St. Georgen. Na nose lehce kořenité s podtónem lipového květu. V chuti pak svěží s tóny mandlí, pepře s příjemnou křupavou kyselinkou. 

295 Kč

Ryzlink Vlašský 2016, pozdní sběr,  Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman
Odrůda Ryzlink Vlašský zažívá své znovuzrození. Pro vinařství Šoman je stěžejní odrůdou a to nejen díky poloze. Jejich Vlašák je každoročně velmi dobře hodnocen na výstavách a soutěžích a to i v zahraničí. Aroma sušených plodů, fíku ale i lipového květu. Harmonická medová chuť s tóny sušených plodů, lehkou mineralitou a křupavou kyselinkou.

 445 Kč

Muškát Moravský 2017, pozdní sběr, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman
Klasický představitel této voňavé odrůdy. Víno je velmi aromatické, ve vůni můžete nalézt  květ muškátu, černého bezu nebo zralé hroznové víno. V chuti je svěží, velmi pitelné s ovocitou dochutí a tóny citrónu.  

 

335 Kč

Pálava 2017, výběr z hroznů, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman
Pálava je pojmenovaná podle CHKO Pálava a vznikla křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Víno je zlatožluté barvy s velmi kořenitou vůní, s jemným tramínovým aroma. Víno plné sladší s exotickým dotekem. 

 445 Kč

Chardonnay 2017, pozdní sběr,  Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman
Barva vína je světle žlutá až nazlátlá, bohaté ovocné aroma kde převládá tropické ovoce. Výraznější, strukturované a příjemně ovocité víno, podpořené osvěžující kyselinou.

385 Kč

Rulandské šedé 2017, pozdní sběr, Mutěnice, Vinařství Mokruša
Jedná se o velmi vydatné a komplexní víno s dobrou viskozitou, v jehož vůni nás osloví zralý pomeranč a žluté zahradní ovoce. Chuť je robustní, košatá, dlouhá s tónem meruňkové marmelády a sušeného jablka.  V dochuti je pak delší a plnější s příjemnou a harmonickou kyselinkou na závěr.

465 Kč

Ryzlink Rýnský 2017, pozdní sběr, Čejkovice, Vinařství Otto Ilčík
Víno světle žluté barvy zajímavé bylinkové vůně, lipového květu i citrusů. V chuti je víno plné,  harmonické s olejovou konzistencí. Potěší všechny milovníky této královské odrůdy.

 465 Kč

Tramín červený  2017, pozdní sběr, Čejkovice, Vinařství Otto Ilčík
Pozor toto je suché bílé víno! V aromatu převládá příjemně jemná vůně růží, v chuti dominuje jemnost, svěžest a příjemná harmonie. Předností tohoto vína je nevtíravá kořenitost vůně a chuti. Vřele doporučujeme milovníkům aromatických odrůd!  

545 Kč

Pinot Blanc 2016, Sur–Lie, Mutěnice, Vinařství Mokruša
Pinot blanc Sur lie je bílé víno vyrobené ve francouzském sudu, připravené 12 měsíčním ležením vína na kvasnicích. Vůně je výrazná, hřejivá, vrstevnatá, tvořená vanilkou, kandovaným ovocem a typickou burgundskou chlebovinou. Chuť vína je silná, krémová, podpořená sladkými dubovými taniny, v závěru se zajímavými ovocnými dozvuky povidel a mléčných karamelek. 

 

545 Kč

 

ITÁLIE

Pinot Grigio  2016, Borgo San Daniele, Friuli    
Pinot Grigio potřebuje velmi specifické podmínky růstu, na chladném suchém místě a tyto podmínky našlo právě ve Friuli Venezia Giulia. Víno zlatavé barvy a vůni zralých plodů zejména hrušky. V chuti je plné, vyvážené a ovocné s delší aromatickou dochutí. 

595 Kč

Gavi di Tassarolo „Fornaci“ 2017, region, Piemonte, Vinařství Castellari Bergaglio
Jedná se o víno z lokality Tassorolo na které se nachází převážné jílovité podloží. Chutově výraznější ale stále svěží Gavi s křupavou kyselinkou, florálním tónem doplněným citrusy a jemným minerálním podtextem. Krásně vyvážené a kulaté víno vhodné k mořským plodům a studeným předkrmům.

462 Kč

 

FRANCIE

Classique Blanc 2016, region Languedoc, Domaine La Grange
Víno vyrobené mícháním 3 odrůd, konkrétně Viogneru, Sauvignonu a Chardonnay. Na nose díky odrůdě Sauvigon dominuje vůně kiwi a broskve. V chuti je pak znát elegance Chardonnay a jemná kořenitost Viogneru. Lehké a štavnaté víno pro každý okamžik.

 

345 Kč

Chablis 1 er Cru Vaillons 2016,Bourgogne, Domaine ServineVaillons ukazuje klasické Chablis styl to znamená suché víno s minerální vůní i dochutí. Živé a intenzivní, vibrující energie se mísí s aroma zralého bílého ovoce. Křupavá kyselina přidává složitost a dělá víno, které je známé pro svou nestárnoucí kvalitu. Skvělé k rybám a mořským plodům svěžejší úpravy. 

 995 Kč

 

RAKOUSKO

BIO Gruner Veltliner Grossriedenthaler 2016, region Wagram, BIO Vinařství Diwald
Víno vyrobeno z více poloh v okolí obce Grossriedenthal na zdejším Löss podloží pouze v organickém režimu. Klasické Veltlínské zelené s tóny pepře, jablka a bylinek. Šťavnaté, svěží a velmi pitelné víno, které Vás ani po třetí sklenici nepřestane bavit!  

 395 Kč

 

 

NĚMECKO

Riesling trocken 2016, region Nahe, Vinařství Schönleber
Werner společně se synem Frankem u tohoto vína ukazují na svěžest, lehkost a pitelnost s odkazem na odrůdovost a mineralitu danou podložím. Na nose je víno převážně ovocité s lučním kvítím. V chuti je pak svěží, pitelné s křupavou kyselinkou. Lehké medové tóny s příjemnou dochutí.

 545 Kč

 

RŮŽOVÁ VÍNA

ČESKÁ REPUBLIKA – JIŽNÍ MORAVA

Cabernet Sauignon klaret 2017, pozdní sběr, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman
Toto víno je vyrobené metodou Klaret, při které se používá víno z modrých odrůd révy vinné bez nakvášení rmutu. Technicky vzato jde o víno bílé, tedy červené nebo modré hrozny zpracované jako bílé, barva je často narůžovělá či do oranžova a tak je tomu i v tomto případě. Aroma černého rybízu, ostružin se smetanovým nádechem. Plné, s patrnou tříslovinou, chutí malin a černého rybízu s osvěžující kyselinkou.

 355 Kč

FRANCIE

Tavel 2016, Chateau Aqueria
Odrůdy: Mourveédre, Syrah Clairette, Grenache noir, Cinsault, Bourbelounc a Picpoul jsou klasickou ukázkou regionu Rhone Sud. Víno má typickou plnější barvu, nádhernou aromatiku,  kterou doprovází velice jemná kyselina a jistá krémovost v chuti. Víno většího charakteru a struktury.

 565 Kč

ČERVENÁ VÍNA

ČESKÁ REPUBLIKA – JIŽNÍ MORAVA

Frankovka 2016, pozdní sběr, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman
Frankovka je velmi stará odrůda, která má podle některých pramenů německý původ, jiné ovšem považují za její pravlast Dolní Rakousko. Je typické rubínové barvy s fialovými záblesky. Bohatá ovocitá vůně kde převládají švestky a ostružiny. Sametově ovocná chuť s čerstvou kyselinou a jemnými tříslovinami. 

 365 Kč

Rulandské Modré 2015, výběr z hroznů, Čejkovice, Vinařství Oto Ilčík
Suché červené víno cihlové barvy. Ve vůni převládají tóny tmavých třešní. Tělo vína je sametově hladké a jemné, středně plné, je podpořeno extrakcí sladkých tříslovin a nižšími kyselinami. Je vyzrálé k okamžité spotřebě, má i potenciál k dalšímu nazrávání vína na láhvi.

495 Kč

 

ITÁLIE

Noi 2015, San Patrignano, Emilia Romagna
Je úžasné víno vyrobené ze 3 odrůd. 60% Sangiovese, 20% Merlot a 20% Cabernet Sauvignon.Víno zraje cca 6 měsíců v dubových sudech. Středně plné a velmi pitelné víno bohaté na ovoce se sladšími taniny na závěr. Navíc pitím tohoto vína pomáháte jiným lidem!

 

 485 Kč

Barbera d´Asti 2015, region Piemonte ,  Vinařství La Barbatella
Nejlepší Barbery jsou díky skvělým polohám v okolí města Asti. Živá a odrůdově charakteristická vůně s tóny červeného ovoce, hlavně ostružin a třešní. Chuť je šťavnatá a nekomplikovaná s lehkým dotekem kompotovaných švestek a třešní.

 645 Kč

Rosso di Montalcino 2014, region Toskánsko – Montalcino, Canalichio di Sopra 
Nejznámější toskánská odrůda Sangiovese  je základem pro výrobu tohoto elegantního vína s lehkým minerálním podtextem, bohatou ovocitostí a jemným nasládlým taninem. Víno vyrobené ze stejných poloh jako pro výrobu slavného vína Brunello di Montalcino akorát, že z mladých vinic.

 785 Kč

Bolgheri 2014, region Bolgheri , Vinařství Donne Fittipaldi
Víno z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc. Víno se školí 12 měsíců v barikových sudech z 1/3 nových. Rubínově červená barva s velmi ovocitou vůní, převážně třešní a rybízu, lehce kořenité. Velmi svěží a harmonické víno kde sladké a hedvábné taniny vedou k velké radosti.

 795 Kč

Barolo Prapo 2011, Piemonte, Vinařství  Schiavenza
Vinice Prapo je asi ta nejlepší v Serralungha dAlba. Převážně jižní orientace svahu pomáhá dávat bohatá a plná vína. Ve vůni je víno bohaté na zralé červené ovoce kde převládají višně. V chuti je pak pevné, dlouhé, extraktivní s tvrdšími lehce nasládlými taniny.

 1485 Kč

 

FRANCIE

Bourgogne Pinot Noir 2014, Hudelot Bailet
Tento Pinot pochází z vícero vinic jejichž keře vyrůstají převážně  na vápencových kamenitých půdách smíchaných s některými druhy jílů a slíny. Víno je živé a elegantní v ústech s dobře zapracovanými taniny. 

 745 Kč

Lirac 2015, region Vallée du Rhône, Chateau Aqueria
Vinice pro výrobu tohoto vína se nacházejí severovýchodně od zámku na terasách kde je převážně jílovité podloží s oblázky které zde zanechala řeka. Víno zraje ze 30% ve francouzských dubových sudech. Na nose se rozvíjí tóny kávy, kakaa, lékořice a jemné fialky. Středně plné, kořenité víno s jemnými nasládlými taniny. Skvělý poměr kvality a ceny. 

 525 Kč

Chateau de Chambrun 2008, Bordeaux - Pomerol
Toto víno je skvělým zástupcem regionu Pomerol. Víno vyrobené převážně z odrůdy Merlot kterou doplňuje Cabernet Franc. Víno zrálo 16 měsícu v  převážně nových barikových sudech. Hluboká, lesklá černá barva s fialovými odlesky. Velmi komplexní a intenzivní nos s tóny tmavého ovoce. V chuti je elegantní a plné. Hedvábné taniny a pozoruhodná svěžest s delší dochuťí.

 1185 Kč

kabinet, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman