logo restaurace liskovka2018

ŠUMIVÁ VÍNA

ITÁLIE

Prosecco Perky Brut, DOC Treviso, Collalto
Hrozny pochází ze sluncem zalitých vinic z oblasti Treviso. Víno světle žluté barvy, svěží,  jemné,  ovocité vůně a harmonické sladší chutě potěší každého milovníka ovocnějších šumivých vín.      

 

 

 385 Kč

Prosecco Perky Brut, DOC Treviso, Collalto                                 /0,1
Hrozny pochází ze sluncem zalitých vinic z oblasti Treviso. Víno světle žluté barvy, svěží,  jemné,  ovocité vůně a harmonické sladší chutě potěší každého milovníka ovocnějších šumivých vín.      

 

 

 60 Kč

Prosecco  Valdadobbiane Superiore DOCG  extra dry Senior 
Šumivé víno přímo ze srdce Valdobbiadene z odrůdy Glera. Jemné a čisté aroma ovoce, převážně zeleného jablka či citrusů doplňují lehké květinové tóny.
V chuti je vitální s lehkými citrusy. 

645 Kč

Prosecco  Valdadobbiane Superiore DOCG  extra dry Senior / 0,2l
Šumivé víno přímo ze srdce Valdobbiadene z odrůdy Glera. Jemné a čisté aroma ovoce, převážně zeleného jablka či citrusů doplňují lehké květinové tóny. 
V chuti je vitální s lehkými citrusy. 

 175 Kč

 

FRANCIE

Crémant d´Alsace Extra BrutVincent Stoeffler, Kirchberg de Barr, AlsaceToto šumivé bílé víno je vyrobeno z hroznů Chardonnay, Pinot Blanc a Ryzlink sklizených při optimální zralosti klasickou metodou druhotného kvašení v lahvi.  Na nose je ovocné, připomínající citrusové plody a květinové tóny. Harmonická a dokonale vyvážená chuť.

 

 

785 Kč

BÍLÁ VÍNA

ČESKÁ REPUBLIKA – JIŽNÍ MORAVA

Veltlínské zelené 2019kabinet, Dolní Dunajovice, Vinařství ŠomanVeltlínské zelené je stará Autochtonní odrůda, pocházející z regionu Dolní Rakousko. Vznikla samovolným křížením odrůd Tramín a St. Georgen. Na nose lehce kořenité s podtónem lipového květu. V chuti pak svěží s tóny mandlí, pepře s příjemnou křupavou kyselinkou. 

325 Kč

Muškát Moravský 2018
kabinet, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman
Klasický představitel této voňavé odrůdy. Víno je velmi aromatické, ve vůni můžete nalézt květ muškátu, černého bezu nebo zralé hroznové víno. V chuti je svěží, velmi pitelné s ovocitou dochutí a tóny citrónu. Ideální k salátům nebo k lehkým jídlům s bylinkami či k posezení na terase.

 345 Kč

Sauvignon 2019pozdní sběr, St. Poddvorov, Vinařství SůkalVíno jemně zlatavé barvy se zelenkavými odlesky. Výraznější aroma černého rybízu, angreštu ale i bílé broskve. Štavnaté, ovcité a dobře pitelné víno s harmonickou kyselinou.
 

 

475 Kč

Ryzlink Vlašský 2019pozdní sběr, Dolní Dunajovice, Vinařství ŠomanOdrůda Ryzlink Vlašský zažívá své znovuzrození, kdy zejména po revoluci prakticky zmizela z trhu. Pro vinařství Šoman je stěžejní odrůdou a to nejen díky poloze. Jejich Vlašák je každoročně velmi dobře hodnocen na různých výstavách a soutěžích a to i v zahraničí. Víno světle zlaté barvy se zelenkavými odlesky. Aroma sušených plodů, fíku ale i lipového květu. Harmonická medová chuť s tóny sušených plodů, lehkou mineralitou a křupavou kyselinkou.  

465 Kč

Pálava 2019výběr z hroznů, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman Pálava je pojmenovaná podle CHKO Pálava a vznikla křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Víno je zlatožluté barvy s velmi kořenitou vůní, s jemným tramínovým aroma. Chuť je hutná, olejová až tramínová. Víno plné sladší s exotickým dotekem. 

465 Kč

Chardonnay 2019pozdní sběr,  Dolní Dunajovice, Šoman Barva vína je světle žlutá až nazlátlá, bohaté ovocné aroma kde převládá tropické ovoce. Výraznější, strukturované a příjemné víno, podpořené osvěžující kyselinou.

425 Kč

Rulandské šedé 2019pozdní sběr, Mutěnice, Vinařství MokrušaJedná se o velmi vydatné a komplexní víno s dobrou viskozitou, v jehož vůni nás osloví zralý pomeranč a žluté zahradní ovoce. Chuť je robustní, košatá, dlouhá s tónem meruňkové marmelády a sušeného jablka.  V dochuti je pak delší a plnější s příjemnou a harmonickou kyselinkou na závěr.

 465 Kč

Ryzlink Rýnský 2019pozdní sběr, Čejkovice, Vinařství Otto IlčíkVíno světle žluté barvy zajímavé bylinkové vůně, lipového květu i citrusů.V chuti je víno plné, harmonické s olejovou konzistencí. Potěší všechny milovníky této královské odrůdy.

475 Kč

 

ITÁLIE

Pinot Grigio 2018Borgo San Daniele, Friuli   Pinot Grigio potřebuje velmi specifické podmínky růstu, na chladném suchém místě a tyto podmínky našlo právě ve Friuli Venezia Giulia. Víno zlatavé barvy a vůně zralých plodů, zejména hrušky. V chuti je plné, vyvážené a ovocné s delší aromatickou dochutí.

645 Kč

Verdicchio dei Castelli di Jesi „Costa Verde“ 2018Tavignano, MarcheSvěží vůni bílého a žlutého ovoce doplňují jemné květinové tóny. V chuti šťavnaté, typicky kořenité s jemnou hořčinkou. Skvělé jako aperitiv nebo k čerstvým plodům moře.

365 Kč

 

FRANCIE

Classique Blanc 2018region Languedoc, Domaine La GrangeVíno vyrobené mícháním 3 odrůd, konkrétně Viogneru, Sauvignonu a Chardonnay. Na nose díky odrůdě Sauvigon dominuje vůně kiwi a broskve. V chuti je pak znát elegance Chardonnay a jemná kořenitost Viogneru. Lehké a šťavnaté víno pro každý okamžik.
 

365 Kč

Chablis 1 er Cru Vaillons 2018region Bourgogne, Domaine ServinVaillons ukazuje klasické Chablis styl - to znamená suché víno s minerální vůní i dochutí. Živé a intenzivní, vibrující energie se mísí s aroma zralého bílého ovoce. Křupavá kyselina přidává složitost a dělá víno, které je známé pro svou nestárnoucí kvalitu. Skvělé k rybám a mořským plodům svěžejší úpravy. 

 1195 Kč

 

RAKOUSKO

IO Gruner Veltliner Grossriedenthaler 2018
region Wagram, BIO Vinařství Diwald
Víno vyrobeno z více poloh v okolí obce Grossriedenthal na zdejším Löss podloží pouze v organickém režimu. Klasické Veltlínské zelené s tóny pepře, jablka a bylinek. Šťavnaté, svěží a velmi pitelné víno, které Vás ani po třetí sklenici nepřestane bavit!

 465 Kč

 

 

NĚMECKO

Riesling trocken 2017
region Nahe, Vinařství Schönleber
Werner společně se synem Frankem u tohoto vína ukazují na svěžest, lehkost a pitelnost s odkazem na odrůdovost a mineralitu danou podložím. Na nose je víno převážně ovocité s lučním kvítím. V chuti je pak svěží, pitelné s křupavou kyselinkou. Lehké medové tóny s příjemnou dochutí.

 595 Kč

 

RŮŽOVÁ VÍNA

ČESKÁ REPUBLIKA – JIŽNÍ MORAVA

Cabernet Sauignon klaret 2019
pozdní sběr, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman
Toto víno je vyrobeno metodou Klaret, při které se používá víno z modrých odrůd révy vinné bez nakvašení rmutu. Technicky vzato jde o víno bílé, tedy červené nebo modré hrozny zpracované jako bílé, barva je často narůžovělá či do oranžova a tak je tomu i v tomto případě. Aroma černého rybízu, ostružin se smetanovým nádechem. Plné s patrnou tříslovinou, chutí malin a černého rybízu s osvěžující kyselinkou. 

 395 Kč


FRANCIE

Tavel 2018
Vinařství Chateau Aqueria
drůdy: Mourveédre, Syrah Clairette, Grenache noir, Cinsault, Bourbelounc a Picpoul jsou klasickou ukázkou regionu Rhone Sud. Víno má typickou plnější barvu, nádhernou aromatiku, kterou doprovází velice jemná kyselina a jistá krémovost v chuti. Víno většího charakteru a struktury.

 565 Kč

ČERVENÁ VÍNA

ČESKÁ REPUBLIKA – JIŽNÍ MORAVA

Frankovka 2017
pozdní sběr, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman
Frankovka je velmi stará odrůda, která má podle některých pramenů německý původ, jiné ovšem považují za její pravlast Dolní Rakousko. Je typické rubínové barvy s fialovými záblesky. Bohatá ovocitá vůně kde převládají švestky a ostružiny.  Sametově ovocná chuť s čerstvou kyselinou a jemnými tříslovinami.

 395 Kč

Cabernet Moravia 2019
St. Poddvorov, Vinařství Milan Sůkal
Tato odrůda byla vyšlechtěna v České republice. Jedná se o kříženec odrůd Zweigeltrebe a Cabernet Franc. V podání od Milana Sůkala je hravá a ovocitá. Převládá vůně malin a černého rybízu. Lehčí víno pro každý okamžik.

365 Kč

 

ITÁLIE

Noi 2016
San Patrignano, Emilia Romagna
Je úžasné víno vyrobené ze 3 odrůd. 60% Sangiovese, 20% Merlot a 20% Cabernet Sauvignon. Víno zraje cca 6 měsíců v dubových sudech. Středně plné a velmi pitelné víno bohaté na ovoce se sladšími taniny na závěr. Navíc pitím tohoto vína pomáháte jiným lidem!

 495 Kč

Barbera d´Asti 2016
region Piemonte, Vinařství La Barbatella
Nejlepší Barbery jsou díky skvělým polohám v okolí města Asti. Živá a odrůdově charakteristická vůně s tóny červeného ovoce, hlavně ostružin a třešní. Chuť je šťavnatá a nekomplikovaná s lehkým dotekem kompotovaných švestek a třešní.

 665 Kč

Rosso di Montalcino 2018
region Toskánsko – Montalcino, Canalichio di Sopra
Nejznámější toskánská odrůda Sangiovese  je základem pro výrobu tohoto elegantního vína s lehkým minerálním podtextem, bohatou ovocitostí a jemným nasládlým taninem. Víno vyrobené ze stejných poloh jako pro výrobu slavného vína Brunello di Montalcino akorát, že z mladých vinic.

 895 Kč

Bolgheri 2017
region Bolgheri, Donne Fittipaldi
Víno z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc. Víno se školí 12 měsíců v barikových sudech z 1/3 nových. Rubínově červená barva s velmi ovocitou vůní, převážně třešní a rybízu, lehce kořenité. Velmi svěží a harmonické víno kde sladké a hedvábné taniny vedou k velké radosti.

 845 Kč

Barolo Prapo 2012
region Piemonte, Schiavenza
Vinice Prapo je asi ta nejlepší v Serralungha dAlba. Převážně jižní orientace svahu pomáhá dávat bohatá a plná vína. Ve vůni je víno bohaté na zralé červené ovoce kde převládají višně. V chuti je pak pevné, dlouhé, extraktivní s tvrdšími lehce nasládlými taniny.

 1485 Kč

 

FRANCIE

Bourgogne Pinot Noir 2015
Hudelot Bailet
Tento Pinot pochází z vícero vinic jejichž keře vyrůstají převážně  na vápencových kamenitých půdách smíchaných s některými druhy jílů a slíny. Víno je živé a elegantní v ústech s dobře zapracovanými taniny. 

 765 Kč

Lirac 2017
region Vallée du Rhône, Chateau Aqueria
Vinice pro výrobu tohoto vína se nacházejí severovýchodně od zámku na terasách kde je převážně jílovité podloží s oblázky které zde zanechala řeka. Víno zraje ze 30% ve francouzských dubových sudech. Na nose se rozvíjí tóny kávy, kakaa, lékořice a jemné fialky. Středně plné, kořenité víno s jemnými nasládlými taniny. Skvělý poměr kvality a ceny.

 565 Kč

Chateau de Chambrun 2011
Bordeaux - Pomerol 
Toto víno je skvělým zástupcem regionu Pomerol. Víno vyrobené převážně z odrůdy Merlot kterou doplňuje Cabernet Franc. Víno zrálo 16 měsícu v  převážně nových barikových sudech. Hluboká, lesklá černá barva s fialovými odlesky. Velmi komplexní a intenzivní nos s tóny tmavého ovoce. V chuti je elegantní a plné. Hedvábné taniny a pozoruhodná svěžest s delší dochuťí.

 1285 Kč

kabinet, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman