Náš vinný lístek


Šumivá vína

Itálie - Prosecco Perky Brut, DOC Treviso, Collalto

385 Kč

Hrozny pochází ze sluncem zalitých vinic z oblasti Treviso. Víno světle žluté barvy, svěží, jemné, ovocité vůně a harmonické sladší chutě potěší každého milovníka ovocnějších šumivých vín.


385 Kč

Itálie - Prosecco Perky Brut, DOC Treviso, Collalto / 0,1l

60 Kč

Hrozny pochází ze sluncem zalitých vinic z oblasti Treviso. Víno světle žluté barvy, svěží, jemné, ovocité vůně a harmonické sladší chutě potěší každého milovníka ovocnějších šumivých vín.


60 Kč

Itálie - Prosecco Valdadobbiane Superiore DOCG extra dry Senior

645 Kč

Šumivé víno přímo ze srdce Valdobbiadene z odrůdy Glera. Jemné a čisté aroma ovoce, převážně zeleného jablka či citrusů doplňují lehké květinové tóny. V chuti je vitální s lehkými citrusy.


645 Kč

Itálie - Prosecco Valdadobbiane Superiore DOCG extra dry Senior / 0,2l

175 Kč

Šumivé víno přímo ze srdce Valdobbiadene z odrůdy Glera. Jemné a čisté aroma ovoce, převážně zeleného jablka či citrusů doplňují lehké květinové tóny. V chuti je vitální s lehkými citrusy.


175 Kč

Francie - Crémant d´Alsace Extra BrutVincent Stoeffler, Kirchberg de Barr, Alsace

785 Kč

Toto šumivé bílé víno je vyrobeno z hroznů Chardonnay, Pinot Blanc a Ryzlink sklizených při optimální zralosti klasickou metodou druhotného kvašení v lahvi. Na nose je ovocné, připomínající citrusové plody a květinové tóny. Harmonická a dokonale vyvážená chuť.


785 Kč

Bílá vína

ČR Jižní Morava - Veltlínské zelené 2019 kabinet, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman

325 Kč

Veltlínské zelené je stará Autochtonní odrůda, pocházející z regionu Dolní Rakousko. Vznikla samovolným křížením odrůd Tramín a St. Georgen. Na nose lehce kořenité s podtónem lipového květu. V chuti pak svěží s tóny mandlí, pepře s příjemnou křupavou kyselinkou.


325 Kč

ČR Jižní Morava - Muškát Moravský 2018 kabinet, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman

345 Kč

Klasický představitel této voňavé odrůdy. Víno je velmi aromatické, ve vůni můžete nalézt květ muškátu, černého bezu nebo zralé hroznové víno. V chuti je svěží, velmi pitelné s ovocitou dochutí a tóny citrónu. Ideální k salátům nebo k lehkým jídlům s bylinkami či k posezení na terase.


345 Kč

ČR Jižní Morava - Sauvignon 2019 pozdní sběr, St. Poddvorov, Vinařství Sůkal

475 Kč

Víno jemně zlatavé barvy se zelenkavými odlesky. Výraznější aroma černého rybízu, angreštu ale i bílé broskve. Štavnaté, ovcité a dobře pitelné víno s harmonickou kyselinou.


475 Kč

ČR Jižní Morava - Ryzlink Vlašský 2019 pozdní sběr, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman

465 Kč

Odrůda Ryzlink Vlašský zažívá své znovuzrození, kdy zejména po revoluci prakticky zmizela z trhu. Pro vinařství Šoman je stěžejní odrůdou a to nejen díky poloze. Jejich Vlašák je každoročně velmi dobře hodnocen na různých výstavách a soutěžích a to i v zahraničí. Víno světle zlaté barvy se zelenkavými odlesky. Aroma sušených plodů, fíku ale i lipového květu. Harmonická medová chuť s tóny sušených plodů, lehkou mineralitou a křupavou kyselinkou.


465 Kč

ČR Jižní Morava - Pálava 2019 výběr z hroznů, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman

465 Kč

Pálava je pojmenovaná podle CHKO Pálava a vznikla křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Víno je zlatožluté barvy s velmi kořenitou vůní, s jemným tramínovým aroma. Chuť je hutná, olejová až tramínová. Víno plné sladší s exotickým dotekem.


465 Kč

ČR Jižní Morava - Chardonnay 2019 pozdní sběr, Dolní Dunajovice, Šoman

425 Kč

Barva vína je světle žlutá až nazlátlá, bohaté ovocné aroma kde převládá tropické ovoce. Výraznější, strukturované a příjemné víno, podpořené osvěžující kyselinou.


425 Kč

ČR Jižní Morava - Rulandské šedé 2019 pozdní sběr, Mutěnice, Vinařství Mokruša

465 Kč

Jedná se o velmi vydatné a komplexní víno s dobrou viskozitou, v jehož vůni nás osloví zralý pomeranč a žluté zahradní ovoce. Chuť je robustní, košatá, dlouhá s tónem meruňkové marmelády a sušeného jablka. V dochuti je pak delší a plnější s příjemnou a harmonickou kyselinkou na závěr.


465 Kč

ČR Jižní Morava - Ryzlink Rýnský 2019 pozdní sběr, Čejkovice, Vinařství Otto Ilčík

475 Kč

Víno světle žluté barvy zajímavé bylinkové vůně, lipového květu i citrusů.V chuti je víno plné, harmonické s olejovou konzistencí. Potěší všechny milovníky této královské odrůdy.


475 Kč

Itálie - Pinot Grigio 2018 Borgo San Daniele, Friuli

645 Kč

Pinot Grigio potřebuje velmi specifické podmínky růstu, na chladném suchém místě a tyto podmínky našlo právě ve Friuli Venezia Giulia. Víno zlatavé barvy a vůně zralých plodů, zejména hrušky. V chuti je plné, vyvážené a ovocné s delší aromatickou dochutí.


645 Kč

Itálie - Verdicchio dei Castelli di Jesi „Costa Verde“ 2018 Tavignano, Marche

365 Kč

Svěží vůni bílého a žlutého ovoce doplňují jemné květinové tóny. V chuti šťavnaté, typicky kořenité s jemnou hořčinkou. Skvělé jako aperitiv nebo k čerstvým plodům moře.


365 Kč

Francie - Classique Blanc 2018 region Languedoc, Domaine La Grange

365 Kč

Víno vyrobené mícháním 3 odrůd, konkrétně Viogneru, Sauvignonu a Chardonnay. Na nose díky odrůdě Sauvigon dominuje vůně kiwi a broskve. V chuti je pak znát elegance Chardonnay a jemná kořenitost Viogneru. Lehké a šťavnaté víno pro každý okamžik.


365 Kč

Francie - Chablis 1 er Cru Vaillons 2018region Bourgogne, Domaine Servin

1195 Kč

Vaillons ukazuje klasické Chablis styl - to znamená suché víno s minerální vůní i dochutí. Živé a intenzivní, vibrující energie se mísí s aroma zralého bílého ovoce. Křupavá kyselina přidává složitost a dělá víno, které je známé pro svou nestárnoucí kvalitu. Skvělé k rybám a mořským plodům svěžejší úpravy.


1195 Kč

Rakousko - IO Gruner Veltliner Grossriedenthaler 2018 region Wagram, BIO Vinařství Diwald

465 Kč

Víno vyrobeno z více poloh v okolí obce Grossriedenthal na zdejším Löss podloží pouze v organickém režimu. Klasické Veltlínské zelené s tóny pepře, jablka a bylinek. Šťavnaté, svěží a velmi pitelné víno, které Vás ani po třetí sklenici nepřestane bavit!


465 Kč

Německo - Riesling trocken 2017 region Nahe, Vinařství Schönleber

595 Kč

Werner společně se synem Frankem u tohoto vína ukazují na svěžest, lehkost a pitelnost s odkazem na odrůdovost a mineralitu danou podložím. Na nose je víno převážně ovocité s lučním kvítím. V chuti je pak svěží, pitelné s křupavou kyselinkou. Lehké medové tóny s příjemnou dochutí.


595 Kč

Růžová vína

ČR Jižní Morava - Cabernet Sauignon klaret 2019 pozdní sběr, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman

395 Kč

Toto víno je vyrobeno metodou Klaret, při které se používá víno z modrých odrůd révy vinné bez nakvašení rmutu. Technicky vzato jde o víno bílé, tedy červené nebo modré hrozny zpracované jako bílé, barva je často narůžovělá či do oranžova a tak je tomu i v tomto případě. Aroma černého rybízu, ostružin se smetanovým nádechem. Plné s patrnou tříslovinou, chutí malin a černého rybízu s osvěžující kyselinkou.


395 Kč

Francie - Tavel 2018 Vinařství Chateau Aqueria

565 Kč

drůdy: Mourveédre, Syrah Clairette, Grenache noir, Cinsault, Bourbelounc a Picpoul jsou klasickou ukázkou regionu Rhone Sud. Víno má typickou plnější barvu, nádhernou aromatiku, kterou doprovází velice jemná kyselina a jistá krémovost v chuti. Víno většího charakteru a struktury.


565 Kč

Červená vína

ČR Jižní Morava - Frankovka 2017 pozdní sběr, Dolní Dunajovice, Vinařství Šoman

395 Kč

Frankovka je velmi stará odrůda, která má podle některých pramenů německý původ, jiné ovšem považují za její pravlast Dolní Rakousko. Je typické rubínové barvy s fialovými záblesky. Bohatá ovocitá vůně kde převládají švestky a ostružiny. Sametově ovocná chuť s čerstvou kyselinou a jemnými tříslovinami.


395 Kč

ČR Jižní Morava - Cabernet Moravia 2019 St. Poddvorov, Vinařství Milan Sůkal

365 Kč

Tato odrůda byla vyšlechtěna v České republice. Jedná se o kříženec odrůd Zweigeltrebe a Cabernet Franc. V podání od Milana Sůkala je hravá a ovocitá. Převládá vůně malin a černého rybízu. Lehčí víno pro každý okamžik.


365 Kč

Itálie - Noi 2016 San Patrignano, Emilia Romagna

495 Kč

Je úžasné víno vyrobené ze 3 odrůd. 60% Sangiovese, 20% Merlot a 20% Cabernet Sauvignon. Víno zraje cca 6 měsíců v dubových sudech. Středně plné a velmi pitelné víno bohaté na ovoce se sladšími taniny na závěr. Navíc pitím tohoto vína pomáháte jiným lidem!


495 Kč

Itálie - Barbera d´Asti 2016 region Piemonte, Vinařství La Barbatella

665 Kč

Nejlepší Barbery jsou díky skvělým polohám v okolí města Asti. Živá a odrůdově charakteristická vůně s tóny červeného ovoce, hlavně ostružin a třešní. Chuť je šťavnatá a nekomplikovaná s lehkým dotekem kompotovaných švestek a třešní.


665 Kč

Itálie - Rosso di Montalcino 2018 region Toskánsko – Montalcino, Canalichio di Sopra

895 Kč

Nejznámější toskánská odrůda Sangiovese je základem pro výrobu tohoto elegantního vína s lehkým minerálním podtextem, bohatou ovocitostí a jemným nasládlým taninem. Víno vyrobené ze stejných poloh jako pro výrobu slavného vína Brunello di Montalcino akorát, že z mladých vinic.


895 Kč

Itálie - Bolgheri 2017 region Bolgheri, Donne Fittipaldi

845 Kč

Víno z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc. Víno se školí 12 měsíců v barikových sudech z 1/3 nových. Rubínově červená barva s velmi ovocitou vůní, převážně třešní a rybízu, lehce kořenité. Velmi svěží a harmonické víno kde sladké a hedvábné taniny vedou k velké radosti.


845 Kč

Itálie - Barolo Prapo 2012 region Piemonte, Schiavenza

1485 Kč

Vinice Prapo je asi ta nejlepší v Serralungha dAlba. Převážně jižní orientace svahu pomáhá dávat bohatá a plná vína. Ve vůni je víno bohaté na zralé červené ovoce kde převládají višně. V chuti je pak pevné, dlouhé, extraktivní s tvrdšími lehce nasládlými taniny.


1485 Kč

Francie - Bourgogne Pinot Noir 2015 Hudelot Bailet

765 Kč

Tento Pinot pochází z vícero vinic jejichž keře vyrůstají převážně na vápencových kamenitých půdách smíchaných s některými druhy jílů a slíny. Víno je živé a elegantní v ústech s dobře zapracovanými taniny.


765 Kč

Francie - Lirac 2017 region Vallée du Rhône, Chateau Aqueria

565 Kč

Vinice pro výrobu tohoto vína se nacházejí severovýchodně od zámku na terasách kde je převážně jílovité podloží s oblázky které zde zanechala řeka. Víno zraje ze 30% ve francouzských dubových sudech. Na nose se rozvíjí tóny kávy, kakaa, lékořice a jemné fialky. Středně plné, kořenité víno s jemnými nasládlými taniny. Skvělý poměr kvality a ceny.


565 Kč

Francie - Chateau de Chambrun 2011 Bordeaux - Pomerol

1285 Kč

Toto víno je skvělým zástupcem regionu Pomerol. Víno vyrobené převážně z odrůdy Merlot kterou doplňuje Cabernet Franc. Víno zrálo 16 měsícu v převážně nových barikových sudech. Hluboká, lesklá černá barva s fialovými odlesky. Velmi komplexní a intenzivní nos s tóny tmavého ovoce. V chuti je elegantní a plné. Hedvábné taniny a pozoruhodná svěžest s delší dochuťí.


1285 Kč